آموزش و نکاتی برای وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس محبوب ترین و مشهور ترین cms در زمینه وبلاگ نویسی و ایجاد سایت است که از نظر سئو در گوگل بی رقیب است
xcache

آموزش نصب XCache روی سرور لینوکس

در مطالب قبلی سایت بار ها به آموزش نصب Opcod Cache های PHP و به خصوص APC Cache روی انواع توزیع های لینوکس پرداخته شد . در این قسمت قصد داریم چگونگی نصب XCache روی کلیه توزیع های لینوکس را به شما آموزش دهیم . آموزش نصب XCache به شیوه کامپایل کردن از سورس اصلی خواهد بود . در نتیجه این آموزش محدود به یک توزیع خاص از لینوکس نبوده و روی کلیه توزی ها اجراییست .
آموزش نصب XCache روی سرور لینوکس
آموزش نصب XCache روی سرور لینوکس
برای نصب XCache در سرور لینوکس مطابق آموزش زیر عمل کنید : ابتدا آخرین نسخه پایدار XCache را از وب سایت رسمی دانلود میکنیم :

wget http://xcache.lighttpd.net/pub/Releases/3.1.0/xcache-3.1.0.tar.gz

در مرحله بعدی فایل فشرده XCache.tar.gz را اکسترکت میکنیم و وارد پوشه مربوط به فایل های XCache میشویم :

tar -xzf xcache-3.1.0.tar.gz

cd xcache-3.1.0

و در نهایت با اجرای دستورات زیر اقدام به کامپایل و نصب XCache روی لینوکس میکنیم :

phpize && ./configure && make && make install

حالا کافی است تا خط زیر را داخل فایل ‌php.ini اضافه کرده و وب سرور یا اجرا کننده PHP را یک بار ریستارت کنیم :

extension = xcache.so

service httpd restart

برای تنظیمات چگونگی عملکرد XCache و نحوه و میزان کش کردن فایل های PHP در سرور میتوانید بنا به شرایط خاص و نوع اسکریپت از پارامتر های زیر در فایل PHP.INI استفاده نمایید :

XCache Administration Settings:

xcache.admin.user=”mOo” xcache.admin.pass=”” xcache.admin.enable_auth=”on” xcache.test=”Off” xcache.coredump_directory=”” xcache.disable_on_crash=”off”

XCache Cacher Settings:

xcache.cacher=”On” xcache.stat=”On” xcache.shm_scheme=”mmap” xcache.readonly_protection=Off xcache.size=”۵۰M” xcache.count=”۱″ xcache.slots=”۸K” xcache.ttl=”۳۶۰۰″ xcache.gc_interval=”۳۰۰″ xcache.var_size=”۱۶M” xcache.var_count=”۲″ xcache.var_slots=”۸K” xcache.var_ttl=”۳۶۰۰″ xcache.var_maxttl=”۷۲۰۰″ xcache.var_gc_interval=”۳۰۰″ xcache.mmap_path=”/dev/zero” xcache.readonly_protection=”Off”

XCache Optimizer Settings:

xcache.optimizer=”On”

XCache Coverager Settings:

xcache.coverager=”Off” xcache.coverager_autostart=”Off” xcache.coveragedump_directory=”/tmp/pcov/”

توجه داشته باشید به مانند سایر Opcod Cache ها یا کش کننده های PHP شما نمیتوانید از XCache روی اجرا کنند suPHP استفاده کنید . در صورت استفاده همزمان XCache و suPHP امکان کرش کردن و داون شدن سرور بسیار بالا خواهد بود .
کانفیگ varnish cache سر راه وب سرور

کانفیگ varnish cache سر راه وب سرور

کانفیگ varnish cache سر راه وب سرور

ورنیش (وارنیش) کش یا Varnish Cache یک سیستم کش و شتاب دهنده حرفه ای وب سرور است . Varnish Cache را با نام HTTP Reverse Proxy نیز میشناسند . کار Varnish Cache قرار گرفتن در جلوی وب سرور و گوش کردن به پورت ۸۰ است . در واقع باید پورت وب سرور را تغییر داده و مثلا روی ۸۰۸۰ ست کنید . در این صورت بعد از کانفیگ varnish cache سر راه وب سرور ، ترافیک ورودی سرور ابتدا توسط Varnish خوانده شده و محتوای آن کش میشود (داخل حافظه رم سرور)
کانفیگ varnish cache سر راه وب سرور
کانفیگ varnish cache سر راه وب سرور

چرا از Varnish Cache استفاده کنیم؟

 • کاهش لود سرور ناشی از مصرف بالای CPU توسط وب سرور
 • افزایش چند برابری سرعت لود صفحات وب سایت
 • افزایش بازدید و توان تحمل آنلاین های همزمان وب سایت شما
قبل از هر چیز باید varnish cache روی سرور لینوکس شما نصب گردد . برای نصب varnish روی لینوکس مطابق آموزش زیر عمل کنید :
آموزش نصب وارنیش کش VARNISH CACHE روی سرور لینوکس
پس از نصب وارنیش کش در سرور ، ابتدا آن را در هنگام بوت فعال کرده و سپس سرویس varnish را اجرا میکنیم :

service varnish start

در حالت عادی و با تنظیمات پیش فرض Varnish به پورت ۶۰۸۱ گوش میکند . باید پورت Varnish را به ۸۰ یعنی پورتی که پیش از آن وب سرور به آن گوش میکرد تغییر دهیم :

vi /etc/default/varnish

AEMON_OPTS=”-a :۶۰۸۱ -T localhost:6082 -f /etc/varnish/default.vcl -S /etc/varnish/secret -s malloc,256m”

در فایل varnish مقدار ۶۰۸۱ را که به رنگ قرمز مشخص شده است را به ۸۰ تغییر دهید و فایل را ذخیره کنید .

حالا باید هاست و پورتی که وب سرور به آن گوش میکند را به Varnish Cache معرفی کنیم . برای انجام این کار فایل زیر را ویرایش کنید :

vi /etc/varnish/default.vcl

و مقادیر زیر را (در صورت عدم وجود) در فایل اضافه کرده و آن را ذخیره کنید :

backend default { .host = “۱۲۷.۰.۰.۱″; .port = “۸۰۸۰″; }

کانفیگ فوق به ورنیش اعلام میکند وب سرور به عنوان backend server به پورت ۸۰۸۰ و روی لوکال هاست گوش میکند . بنا بر این باید IP و پورت کلیه vhost های وب سرور را به localhost یعنی ۱۲۷٫۰٫۰٫۱ و پورت ۸۰۸۰ تغییر داده و وب سرور را ریستارت کنید . پس از ریستارت کردن وب سرور کافی است تا سرویس varnish را ریلود یا ریست کنید :

service varnish restart

برای مشاهده وضعیت کش HTTP توسط ورنیش ، دستور زیر را در کنسول اجرا کنید :

varnishstat

خروجی دستور فوق چیزی شبیه به عکس زیر خواهد بود :

کانفیگ varnish cache سر راه وب سرور
کانفیگ varnish cache سر راه وب سرور

ورنیش به عنوان یک Reverse Proxy و سیستم کش http امکان کار با کلیه وب سرور های HTTP را دارا است ولی بهترین بازدهی ممکن Varnish زمانی است که جلوی وب سرور آپاچی Apache Web Server قرار گیرد . در این صورت سرعت وب سایت های هاست شده روی سرور تا ۱۰ برابر افزایش خواهد یافت . تنها ایراد Varnish مصرف رم بالا است که با سرور های امروزی مشکل محسوب نخواهد شد .

برای کانفیگ وب سرور آپاچی و Varnish Cache درخواست خود را برای ما تیکت کنید .

کانفیگ وارنیشکانفیگ ورنیش کش
پلاگین وردپرس سئو افزونه جدید سئو مکمل افزونه سئو Yoast

پلاگین وردپرس سئو SEO Extended

پلاگین وردپرس سئو با نام SEO Extended یک افزونه جدید سئو وردپرس است که قابلیت های جدیدی را به پلاگین سئو وردپرس Yoast اضافه میکند . افزوه سئو وردپرس SEO Extended دو صفحه جدید به پلاگین سئو Yoast اضافه میکند . صفحه اول به شما امکان ویرایش و تغییرات در متا تگ های سئو عنوان در پست ها و مطالب سایت را میدهد و صفحه دوم هم امکان مشاهده و ایجاد تغییرات در متا تگ های توضیحات سئو را میدهد . استفاده از این پلاگین سئو را فقط به افرادی توصیه میکنیم که دقیقا میدانند قصد انجام چه کاری را دارند . در غیر این صورت به پلاگین سئو Yoast کار خود را به خوبی انجام خواهد داد و نیازی به تغییرات توسط این افزونه سئو وردپرس نخواهید داشت . با کمک این افزونه سئو وردپرس ، در پنل ادمین وردپرس قادر به ویرایش گروهی عنوان ها و متا ها هستید .
پلاگین وردپرس سئو افزونه جدید سئو مکمل افزونه سئو Yoast
پلاگین وردپرس سئو افزونه جدید سئو مکمل افزونه سئو Yoast

برخی از امکانات و ابزار های پلاگین وردپرس سئو SEO Extended

 • اضافه کردن یک صفحه برای مشاهده ، ویرایش و حذف عنوان های سئو
 • اضافه کردن یک صفح برای مشاهده ، ویرایش و حذف متا توضیحات
 • جستجوی حرفه ای و دقیق در میان عنوان ها و متا توضیحات
 • سورت کردن پست ها بر اساس عنوان هاس سئو ، تگ توضیحات ، عنوان صفحه و …
 • ویرایش گروهی عنوان ها و متا های سئو
این افزونه به زودی امکان تعامل با پلاگین سئو All in one seo pack یکی دیگر از افزونه های مشهور سئو وردپرس را نیز خواهد داشت . این افزونه سئو در واقع مکمل ۲ پلاگین برتر سئو وردپرس است و به تنهایی قابل نصب و استفاده در وردپرس نیست . در صورتی که دانش و تجربه بهینه سازی وب سایت در گوگل و موتور های جستجو را ندارید ، به شما پیشنهاد میکنیم سئو سایت خود را به ما بسپارید . ما وب سایت شما را به بهترین شکل ممکن سئو و بهینه سازی خواهیم کرد .
بهبود سئو وردپرس با افزونه آمارگیر slimstat

پلاگین آمارگیر وردپرس برای بهبود سئو slimstat

امروز قصد داریم یک پلاگین آمارگیر بسیار قوی و موثر در سئو وردپرس را به شما معرفی کنیم . یکی از مهم ترین بخش های سئو نحوه آنالیز کردن ترافیک وب سایت و ایجاد تغییرات مثبت بر اساس گزارش آماری سایت است . اگر از وب سایت های متبنی بر وردپرس استفاده میکنید ، با استفاده از پلاگین آمارگیر وردپرس slimstat قادر خواهید بود به صورت زنده و realtime آخرین آمار و اخبار وب سایت خود را به صورت لحظه ای مشاهده و آنالیز کنید .
سئو و بهینه سازی وردپرس با کمک پلاگین آمارگیر وردپرس
سئو و بهینه سازی وردپرس با کمک پلاگین آمارگیر وردپرس
از امکانات این افزونه آمارگیر وردپرس میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
 • ساخت و نمایش انواع گزارش های آماری لحظه ای از وب سایت وردپرسی شما
 • سازگار با افزونه ها و پلاگین های کش وردپرس
 • سازگار با کلیه پلاگین ها و افزونه های سئو وردپرس
 • محیط بسیار ساده و user friendly که استفاده از آن را بسیار ساده میکند
 • قوی ترین IP geolocation ممکن برای شناسایی مکان جغرافیایی بازدید کنندگان سایت
 • امکان استفاده در سیستم عامل های موبایل و تبلت

پلاگین آمارگیر وردپرس برای بهبود سئو slimstat

همانطور که در مباحث گذشته مربوط به آموزش سئو سایت به آن اشاره کردیم ، آنالیز و مشاهده ورودی های گوگل و بازدید های سایت یکی از مهم ترین مباحث مربوط به سئو وردپرس است ولی هیچ کدام از این ترفند ها و روش ها نباید شما را از اصولی ترین مبحث سئو یعنی تولید محتوا دور کند . در ضمن دوستان محترم امکان سئو رایگان به طور کامل از خدمات بهینه سازی وب سایت کامپایلر حذف شده است . لطفا درخواست سئو رایگان ارسال نکنید و با مطالعه مطالب سایت دانش خود در زمینه بهینه سازی وردپرس و اصول و مبانی سئو افزایش دهید برای استفاده از خدمات سئو ، از طریق منوی تماس با ما در قسمت ناو بار با ما ارتباط برقرار کنید
آمار سئو وردپرسآمارگیر وردپرس
انجمن آموزش وب هاستینگ و سئو

انجمن آموزش هاستینگ و سئو

سر انجام تصمیم به ساخت یک انجمن جامع و حرفه ای در زمینه آموزش هاستینگ و مدیریت سرور و مبانی سئو گرفته شد . هر روز تماس های تلفنی بسیار زیادی در زمینه حل مشکلات کاربران و مدیران سرور های مجازی و اختصاصی لینوکس با ما گرفته میشد که مارا بر آن داشت تا اقدام به افتتاخ انجمن آموزش رایگان هاستینگ و سئو کنیم . علاوه بر مقالات آموزشی هاستینگ و سئو که در انجام قرار خواهد گرفت ، این انجمن محلی برای پاسخ به سوالات کاربران در زمینه مدیریت سرور های مجازی و اختصاصی لینوکس و همچنین مفاهیم سئو و بهینه سازی سایت خواهد بود . کافی است تا بخش مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای طرح سوال خود اقدام به ایجاد یک تاپیک مجزا نمایید .
انجمن آموزش هاستینگ و سئو
انجمن آموزش هاستینگ و سئو
طبقه بندی مطالب انجمن هاستینگ کامپایلر بسیار ساده و در عین حال جامع است و سعی شده از پیچیدگی های بی دلیل و ایجاد بخش های تو در تو و گمراه کننده خود داری شود تا کاربران در کمترین زمان ممکن بخش های مورد نظر خود را پیدا کرده و اقدام به ایجاد تاپیک پرسش در بخش مربوطه کنند . از بخش های اصلی انجمن آموزش وب هاستینگ و سئو میتوان به سرور اختصاصی ، سرور مجازی ، هاست اشتراکی و میزبانی وب ، بخش آموزش و رفع مشکلات انواع توزیع ها و نسخه های سیستم عامل لینوکس سرور ، بخش وب سرور ها ، کنترل پنل های وب هاستینگ ، مجازی ساز ها ، کش و بهینه سازی PHP ، پایگاه داده ، برنامه نویسی تحت وب ، سیستم های مدیریت محتوا و بخش بازارچه و درخواست و فروش سرویس های میزبانی وب و خدمات IT اشاره کرد .

آموزش هاستینگ و سئو

برای ورود به انجمن آموزش وب هاستینگ و سئو روی آدرس زیر کلیک کنید :

http://forum.compiler.ir

امید است با کمک کاربران محترم وب سایت کامپایلر انجمن تازه تاسیس وب هاستینگ کامپایلر به محلی جامع برای رفع سوالات و مشکلات وبمستران ایرانی در زمینه میزبانی وب و سئو تبدیل گردد . موفق و پیروز باشید

آموزش نصب APC کش روی لینوکس CentOS

شتاب دهنده و کش Alternative PHP Cache با نام اختصاری APC یک سیستم استاندارد و فوق بهینه شده کش و حافظه موقت برای فایل های PHP است . سیستم کش APC محتوای کامپایل شده فایل های PHP را داخل حافظه نگهداری کرده و در هر بار فراخوانی به جای کامپایل مجدد ، آن ها را از حافظه رم فراخوانی میکند که نتیجه آن افزایش چشم گیر سرعت لود صفحات PHP و پایین آمدن مصرف CPU و لود سرور است . APC پایدار ترین و مطمعن ترین کش از نوع opcode است .
آموزش نصب کش APC لینوکس
آموزش نصب کش APC لینوکس

نصب کش APC روی لینوکس

روش های زیادی برای نصب کش و شتاب دهنده apc cache در لینوکس وجود دارد که سعی میکنیم بیشتر آن ها را توضیح دهیم :

نصب APC از سورس و کد اصلی

ابتدا از سایت رسمی php با آدرس http://pecl.php.net/package/APC شده و ورژن مورد نظر خود را در محیط SSH دانلود کنید :

wget http://pecl.php.net/get/APC-3.1.13.tgz

حالا با دستورات زیر فایل فشرده را اکسترکت میکنیم و وارد پوشه مورد نظر میشویم :

tar -xzf APC-3.1.13.tgz

cd APC-3.1.13

با دستورات زیر اقدام به کامپایل و نصب APC کش میکنیم :

phpize

./configure –enable-apc –enable-apc-mmap –with-apxs –with-php-config=/usr/local/bin/php-config

make

make install

نصب کش APC با استفاده از custombuild در کنترل پنل دایرکت ادمین

cd /usr/local/directadmin/custombuild

wget http://pecl.php.net/get/APC-3.1.13.tgz

tar xvzf APC-3.1.13.tgz

cd APC-3.1.13

/usr/local/bin/phpize

./configure –with-php-config=/usr/local/bin/php-config

make

make install

نصب APC در کنترل پنل سی پنل WHM/cPanel

ابتدا وارد محیط WHM شده و از منوی اصلی مدیریت هاست ، روی گزینه Software کلیک کنید . حالا روی Module Installer کلیک کنید . از منو های ظاهر شده روی گزینه PHP Pecl کلیک کنید . در قسمت Search کلمه APC رو جستجو کنید . حالا روی گزینه Install کلیک کنید . به همین سادگی و تمام!

در نهایت با ویرایش فایل php.ini خط زیر را در فایل وارد کرده و فایل را ذخیره کنید . با سرویس httpd و راه اندازی مجدد وب سرور کار نصب APC به اتمام رسیده است . برای یافتن مسیر فایل اصلی php.ini از دستور زیر استفاده کنید :

php -i | grep php.ini

فایل را ویراش کنید :

vi /etc/php.ini

خط زیر را اضافه کنید :

extension = “apc.so”

کش APC را با اضافه کردن خط زیر فعال کنید :

apc.enabled=1

مقدار حافظه و رم اختصاص داده شده به APC را مشخص کنید :

apc.shm_size=1024M

سایر پارامتر ها و مقادیر مربوط به تنظیمات کش APC را از اینجا مشاهده و بر حس نیاز در فایل php.ini مقدار دهی کنید :

 

http://php.net/manual/en/apc.configuration.php

 

وب سرور را ریستارت کنید :

service httpd restart

در صورت وجود هرگونه مشکل میتوانید با واحد پشتیبانی فنی گروه کامپایلر یا از طریق آدرس ایمیل info@compiler.ir تماس حاصل فرمایید

پیدا کردن و اصلاح لینک های خراب و شکسته در وردپرس

لینک های شکسته و خراب در میان پست ها و ارسال های وب سایت وردپرسی شما پیامد های بسیار بدی برای سئو وردپرس سایت شما به همراه خواهد داشت . اسپایدر ها و روبات های موتور های جستجو توجه بسیار زیادی به لینک های خارجی و مخصوصا داخلی وب سایت شما دارند . در واقع این تنها روش و امکان مسیر یابی و Crawl کردن یک روبات موتور جستجو است . اگر روبات از لینک های داخل مطالب سایت شما وارد یک مقصد اشتباه ( پاک شده ، غیر قابل دسترس و یا غلط ) شود این به عنوان یک امتیاز منفی در کارنامه سئو سایت شما ثبت خواهد شد و در آینده در نوع رفتار موتور جستجو با سایت شما تاثیر گذار خواهد بود . مشکل زمانی حاد میشود که تعداد این لینک های شکسته و خراب زیاد شود .

افزونه Broken Link Cheker یا چک کننده لینک ها و پیوند های خراب در وردپرس

لینک های شکسته در وردپرس
لینک های شکسته در وردپرس
افزونه Broken Link Cheker وردپرس دقیقه برای رفع این مشکل در وب سایت های مبتنی بر وردپرس شما ایجاد شده است . با استفاده از این افزونه مفید ، کلیه لینک های داخلی و خارجی وب سایت شما در بازه های زمانی مشخص چک شده و در صورت بروز هر گونه مشکل پیامی برای شما در قسمت ابزار ها – پیوند های شکسته ارسال میگردد . در پیام ارسال شده لیست لینک های شکسته و خراب به همراه پست های حاوی این قبیل لینک ها ارسال میگردد تا در کمترین زمان ممکن و بدون صرف وقت برای پیدا کردن این لینک ها اقدام به اصلاح آن کنید و در نتیجه از افت سئو و رنک سایت خود جلوگیری کنید . برای دانلود پلاگین چک کننده لینک های خراب و شکسته در وردپرس روی لینک زیر کلیک کنید :  

http://wordpress.org/extend/plugins/broken-link-checker

 

بهترین روش نصب پلاگین و افزونه وردپرس استفاده از نصب اتوماتیک افزونه در وردپرس است . از منوی ادمین ، افزونه ها و پس از آن افزودن را انتخاب کنید . نام پلاگین Broken Link Cheker را جستجو کرده و در کنار نام آن گزینه نصب را اجرا کنید .

موفق باشید

کاهش مصرف بالای ram و cpu و فشار به هاست و سرور در وردپرس

هاست و میزبانی سایت های سنگین وردپرسی و سایت های پر مصرف منابع سرور مانند CPU و RAM

معرف ترین و پر استفاده ترین سیستم مدیریت محتوا در جهان سیستم مدیریت محتوای وردپرس است . امکانات فراوان و سادگی کار با این وبلاگ ساز قدرتمند و از طرفی سئو بودن و توجه موتور جستجوی گوگل به آن از دلایل اصلی این موفقیت سیستم مدیریت محتوای وردپرس در سطح جهانی است . در ادامه به مشکلات پیدا کردن هاست وردپرس مناسب سایت های وردپرسی سنگین با ترافیک بالا و راه های بهینه سازی وردپرس برای هاست اشتراکی میپردازیم .
فشار وردپرس سنگین بر هاست و سرور و مصرف بالای ram و cpu
فشار وردپرس سنگین بر هاست و سرور و مصرف بالای ram و cpu
شاید تنها نکته منفی وردپرس فشار بیش از حد آن به CPU و پردازنده اصلی سرور باشد که میزبانی آن را در هاست های معمولی کمی دشوار کرده است . همه روزه افراد زیادی با ما تماس میگیرند و سوالاتی تکراری مانند آیا شما وردپرس با بازدید روزانه ۱۵۰۰۰ بازدید را هاست میکنید ؟ را از ما میپرسند… جواب این سوال همیشه یکی بوده است : بله ، در صورت بهینه سازی و عدم استفاده غلط از وردپرس وب سایت مبتنی بر وردپرس شما را با هر تعداد بازدیدی هاست خواهیم کرد . استفاده غلط از پلاگین ها و افزونه های وردپرس ، استفاده از افزونه های غیر استاندارد ، عدم استفاده از کش و سیستم های ذخیره سازی دیتا ، عدم کانفیگ صحیح سیستم کش وردپرس و … برخی از دلایل فشار بیش از حد وردپرس بر cpu سرور و هاست میباشد که عموما منجر به ساسپند شدن وب سایت های مذکور میگردد . ( گروه وب هاستینگ کامپایلر با داشتن سرور های قدرتمند ۱۶ هسته ای با ۶۴ گیگ رم به هیچ وجه و در هیچ شرایطی هیچ سایتی را به دلیل مصرف بالای منابع سرور و فشار به سرور ساسپند نکرده و نخواهد کرد و در صورت بالا بودن مصرف هزینه آن از مشتری اخذ میگردد) اگر مشکل ساسپند شدن وب سایت وردپرسی خود در هاست و میزبانی وب اشتراکی و به دلیل مصرف بالای رم و cpu و فشار به سرور را دارید به شما بهینه سازی و Optimise کردن وب سسایتتان را توصیه میکنیم . در ادامه مطلب به آموزش بهینه سازی و Optimise کردن وردپرس برای یک هاست اشتراکی خواهیم پرداخت .

روش های بهینه سازی و آپتیمایز کردن وردپرس برای جلوگیری از فشار به هاست و سرور

 • استفاده از افزونه و پلاگین کش مانند W3 Total Cache یا Super Cache در وردپرس
 • حذف کردن پلاگین و افزونه پست های مشابه یا Related Posts Plugin
 • حذف پلاگین های آمارگیر وردپرس
 • استفاده از آخرین ورژن استیبل وردپرس و به روز رسانی مداوم پلاگین های نصب شده
 • استفاده از قالب سبک و حرفه ای و عدم استفاده بیش از حد از جاوا اسکریپت و JS
 • عدم استفاده از قالب های وردپرسی که به دیتابیس کانکشن زده و کوئری اجرا میکنند
 • غیر فعال کردن پلاگین های بی استفاده یا غیر ضروری . پلاگین بیشتر مصرف بیشتر منابع را به همراه خواهد داشت
 • استفاده از پلاگین های استاندارد که وب سایت رسمی ساپورت و پشتیبانی دارند
 • استفاده از یک هاست قدرتمند و سریع . سرعت هاست بر سرعت لود وردپرس و در نتیجه فشار کمتر به هاست و سرور منجر میگردد
 • Repair و Optimise کردن روزانه دیتابیس وب سایت وردپرسی شما
 • استفاده از CDN مخصوصا برای وب سایت های بسیار شلوغ
 • بهینه کردن تصاویر و عکس های وردپرس
 • فشرده کردن و minify کردن کد های CSS و JS
با استفاده از روش های فوق قادر خواهید بود قدرت و سرعت وب سایت وردپرسی خود را افزایش داده و از طرفی از فشار به سرور و هاست و میزبانی تا حدودی جلوگیری نمایید . در صورتی که وب سایت وردپرسی شما به هاست اشتراکی فشار وارد میکند و اگر از جمله افرادی هستید که وب سایت وردپرسی شما به دلیل بازدید یا فشار بالا روی هاست و سرور ساسپند شده است ، همین حالا با ما تماس بگیرید . سرویس هاست حرفه ای گروه کامپایلر به معنای واقعی نا محدود است . ما وب سایت مبتنی بر وردپرس شما را پس از انتقال به هاست حرفه ای کامپایلر به صورت رایگان بهینه سازی میکنیم . همچنین پس از انتقال سایت خود به هاست حرفه ای ما میتوانید از خدمات سئو رایگان و سئو وردپرس رایگان ما بهره مند شوید .

هاست کردن وردپرس بر روی سرور مجازی

در صورتی که وب سایت وردپرسی پر بازدید دارید ، بهترین انتخاب برای شما سرور مجازی است . با خرید یک سرور مجازی با کیفیت و با منابع حقیقی و اختصاصی ، قادر خواهید بود تا بالاترین و بیشترین بازدهی ممکن را در وب سایت خود به نمایش بگذارید . با هاست کردن وردپرس روی سرور مجازی ، قادر به کنترل همه چیز خواهید بود . نصب و کار با انواع کش ها مانند وارنیش کش ، مم کش ، ایکس کش و سایر کش های مورد نیاز شما ، گرفتن بکاپ به روش های مختلف ، امنیت سرور مجازی نسبت به هاست ، اختصاصی بودن منابع سرور و … تنها بعضی از این امکانات بیشمار است . توجه داشته باشید که نیازی به خرید لایسنس کنترل پنل وب هاستینگ لینوکس نیست و میتوانید از کنترل پنل های رایگان مانند کلوکسو و ویرتوال مین استفاده کنید .
سرور مجازی وردپرس
هاست کردن وردپرس در سرور مجازی لینوکس
سرور مجازی با سیستم عامل لینوکس و ۱ گیگابایت حافظه یا رم اختصاصی قادر خواهد بود یک وب سایت وردپرسی با بیش از ۱۰ هزار صفحه بازدید در روز را به خوبی هاست و میزبانی کند . سیستم عامل لینوکس توزیع CentOS برای نصب و استفاده روی سرور مجازی به شما توصیه میگردد . سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای اجرای موفق ، نیاز به ورژن های جدیدی PHP و MySQL دارد . بنا بر این حتما از ورژن MySQL 5.1 به بالا و ورژن PHP 5.3 به بالا استفاده کنید . بهترین انتخاب ممکن استفاده از سیستم عامل لینوکس CentOS 6 نسخه ۶۴ بیتی و کنترل پنل هاستینگ وب مین همراه با ماژول هاستینگ Virtualmin است روی سرور مجازی خریداری شده است . در این حالت سریع ترین حالت ممکن سیستم وردپرس را تجربه خواهید کرد . موفق باشید

سیستم مدیریت محتوای وردپرس

آشنایی با سیستم مدیریت محتوای وردپرس : در این مقاله به پیش نیاز ها و مقدمات و ضروریات اولیه سئو سازی و بهینه سازی سیستم مدیریت محتوای وردپرس می پردازیم.وردپرس یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا در سطح جهان است.با توجه به Open Source بودن و مجانی بودن آن و امکانات و ساپورت و پلاگین های نا محدودی که در اختیار کاربران و استفاده کنندگان خود قرار میدهد تقریبا اکثر وبلاگ نویسان از این سیستم مدیریت محتوا استفاده میکنند.  
وردپرس
وردپرس
در سال های گذشته وردپرس بیشتر برای وبلاگ نویسی استفاده میشد ولی در ۲ سال اخیر شرکت توسعه دهنده وردپرس اقدامات و تغییرات وسیعی را در هسته این سیستم مدیریت محتوا ایجاد نموده که سبب شده تعداد بسیاری از سایت های خبری و شرکتی نیز به استفاده از وردپرس روی بیاورند.شاید بتوان گفت وردپرس محبوب ترین CMS در جهان است.بزرگ ترین مزیت و برتری وردپرس نسبت به سایر سیستم های مدیریت محتوا سئو بودن و دوستانه بودن لینک های آن برای موتور های جستجو و مخصوصا گوگل است.هیچ سی ام اس دیگری با تنظیمات دیفالت و پیش فرض قدرت مقابله در سئو و گوگل را با وردپرس ندارد.وب سایت های خبری که به دنبال جذب کاربر و ترافیک بالا هستند بهترین انتخاب خود را وردپرس میدانند.سیستم مدیریت محتوای وردپرس قادر است وبلاگ های شخصی , وب سایت های خبری , فروشگاه های آنلاین , سایت های فتو گالری عکس و ویدئو و … را به راحتی و تنها با یک قالب اختصاصی و چند افزونه و پلاگین پوشش دهد. وردپرس بر پایه زبان برنامه نویسی تحب وب PHP و پایگاه داده MYSQL طراحی شده است و در وب سرور هایی مانند Apache قابل اجراست. استفاده وسیع و گسترده از این سیستم مدیریت محتوا نیاز سئو سازی و بهینه سازی هر چه بیشتر آن را برای کاربران اینترنتی میطلبد که در بخش وردپرس و قسمت تخصصی سئو از وب سایت کامپایلر ، آموزش های کاملی را برای بهینه سازی سئو وردپرس در گوگل قرار خواهییم داد. موفق باشید

پلاگین سئو وردپرس Yoast

افزونه سئوی وردپرس یوست با نام WordPress SEO by Yoast مدت زمان زیادی نیست که پا در عرصه رقابت میان پلاگین های سئو مخصوص وردپرس نهاده است ولی در همین مدت زمان کوتاه به اصلی ترین رقیب پلاگین All in one seo تبدیل گشته است.از دید بسیاری از کارشناسان این افزونه توانایی هایی به مراتب بالا تر از All in One Seo Pack دارا است و در صورت تداوم این روند رو به رشد به زودی جایگزین All in One Seo خواهد گردید
پلاگین سئو کردن وردپرس
پلاگین سئو کردن وردپرس
مشخصات افزونه سئو Yoast :
 • نوشتن محتوایی بهتر و مناسب گوگل و موتور های جستجو
 • آنالیز پیج و صفحه
 • بهینه سازی وردپرس در گوگل و موتور های جستجو
 • بهینه سازی متا تگ ها و لینک ها
 • نقشه گوگلی و XML سایت
 • بهینه سازی خوراک مطالب
 • ویرایش خودکار فایل های robots.txt و .htaccess
 • سازگار با شبکه های اجتماعی
 • توانایی Import و Export
 • Import کردن از افزونه های سئوی قبلی مانند All in One Seo Pack به منظور کمترین آسیب دیدگی در لینک های ایندکس شده
 • ساپورت چند زبانه و ۲۴ ساعته
دانلود پلاگین سئوی WordPress SEO by Yoast از سایت ورد پرس : WordPress › WordPress SEO by Yoast WordPress Plugins موفق باشید  

افزونه سئو وردپرس All in One SEO Pack ۳ دیدگاه

افزونه سئو آل این وان پک معروف ترین و محبوب ترین افزونه سئو وردپرس محسوب میشود و تاثیر به سزایی در بالا بردن ترافیک سایت ها و وبلاگ های مبتنی بر وردپرس دارد . هر چند این پلاگین سئو وردپرس در حال حاضر جای خود را به افزونه سئو وردپرس Yoast داده است ولی همچنان طرفداران پر و پا قرص خود را دارد
 
سئو وردپرس
سئو وردپرس
امکانات پلاگین All in One Seo Pack :
 • ساپورت آنالیزور گوگل آنالایتیک
 • پشتیبانی از صفحات سفارشی
 • ایجاد لینک هایی حرفه ای و استاندارد برای سئو
 • تیون کردن لینک های مسیر یاب
 • API داخلی جهت برقراری ارتباط با سایر پلاگین ها و افزونه های وردپرس
 • تنها افزونه سئو وردپرس جهت فراهم کردن ارتباط با سایت های e-Commerce وردپرس
 • امنیت عالی
 • بهینه و سئو سازی اتوماتیک عناوین صفحات و سایت
 • ایجاد اتوماتیک متا تگ های مناسب سئو
 • جلوگیری از ایندکس شدن محتوای تکراری و یکسان
 • مناسب برای کاربران مبتدی.فقط نیاز به نصب دارد و پس از آن میتوانید آن را فراموش کنید
 • برای کاربران حرفه ای قابلیت کنترل همیه چیز را در On Page Seo فراهم میکند
 • سازگار با بسیاری از افزونه های سئو وردپرس مانند Auto Meta ، Ultimate Tag Warrior و …
دانلود افزونه سئو All in One Seo Pack از سایت وردپرس :